У країні, на випадок повного блекауту, розроблена карта Пунктів незламності, що створені у населених пунктах. У місті Славутичі передбачено розгортання 9 Пунктів незламності, де у випадку блекауту, цілодобово буде організовано чергування. Для жителів передбачатиметься можливість зігрітися на певний час, випити гарячі напої, підзарядити гаджети, скористатися інтернетом чи аптечкою.
https://rada.info/upload/users_files/26425731/2919ef1e164e2ecde29ad379d7d1b153.pdf
Чесно і дуже короткими фразами відповідайте на питання дитини, навіть на найбільш тривожні. Поясніть, що зараз в Україні війна, але наша армія зупиняє усі сили ворога. Робіть акцент: «Наша армія дуже сильна».
Алгоритм дій для власників (адміністрацій) магазинів, ринків, торгово-розважальних центрів та інших торговельних комплексах, закладів громадського харчування та їх відвідувачів Підготовчі заходи:
Як пережити кризу та зберегти спокій
Як діяти при обстрілах житлових будинків
Правила поведінки під час комендантської години
Зважаючи на події в багатьох українських містах, просимо уважно прочитати про дії, які можуть врятувати життя під час обстрілів з різного типу зброї.
Підготовлений – значить захищений. Це правило у час повномасштабної війни стало ще більш актуальним. Зважаючи на те, що країна-терорист не дотримується жодних законів та правил ведення війни, кожен українець повинен знати базові правила поведінки у випадку надзвичайної ситуації будь-якого характеру – знайти їх можна за посиланням.
При першій можливості покиньте разом із сім’єю небезпечну зону. У разі неможливості виїхати особисто, відправити дітей і родичів похилого віку до родичів, знайомих. Необхідно взяти із собою всі документи, коштовні речі і цінні папери. Підготовку до можливого перебування у зоні надзвичайної ситуації доцільно починати завчасно. Необхідно підготувати "екстрену валізку" з речами, які можуть знадобитись при знаходженні у зоні НС або при евакуації у безпечні райони.