Пам’ятка споживача послуг з поводження з побутовими відходами

Побутові  відходи, це відходи, що утворюються в житлових та нежитлових  будівлях в процесі  життєдіяльності  людини і  які не використовуються за місцем їх накопичення. Складаються з твердих побутових відходів (залишків речовин, матеріалів, предметів, виробів, товарів, продукції) та великогабаритних  відходів. Відповідно до Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами, затверджених  Постановою Кабінету Міністрів України  від 10.12.2008 № 1070, великогабаритні відходи – тверді відходи, розміри яких перевищують 50 x 50 x 50 сантиметрів, що не дають змоги розмістити їх у контейнерах об’ємом до 1,1 куб. метра.

Відповідно до Закону України «Про відходи», власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, серед іншого, забезпечують роздільне збирання побутових відходів.

Роздільне збирання побутових  відходів – це збирання побутових відходів за окремими компонентами з метою подальшої переробки та утилізації.

Головним в розподілі сміття є сам процес, під час якого потрібно вірно визначити групу для утилізації. Існує 5 стандартних видів відходів:

  • органіка;
  • скло;
  • папір;
  • метал;
  • пластик.

Щоб правильно сортувати побутові відходи, слід виконувати такі кроки:

  1. Окремо збирати органічні відходи і вторинну сировину.
  2. Збирати та сортувати лише чисту сировину, тип якої ви зможете впевнено визначити – необхідно знайти на ній маркування (код переробки у трикутнику).
  3. Усі побутові відходи слід ущільнювати, щоб вони займали менше місця.

Розмістити декілька компактних контейнерів для різного роду відходів вдома: скло – метали – полімери – упаковка типу Tetra Pak – папір.


  • Правила сортування побутових відходів: