Директор: Алімов Євген Абдулайович

Адреса: 07101, Київська обл., м. Славутич, проспект Незалежності, буд. 7.

Тел.: (04579) 2-40-06

E-mail: alimov1956@ukr.net​


Краєзнавчий музей міста Славутича і ЧАЕС

Експозиції музею представляють пам’ятки матеріальної, духовної культури Поліського регіону, руйнівну силу німецько-радянської війни, історію і сьогодення Славутича та історію підприємства Чорнобильська АЕС, матеріали з історії будівництва та життя міста Прип’ять, аварії та ліквідації її наслідків на ЧАЕС і в 30-ти кілометровій Зоні, будівництво об’єкту "Укриття", участь світової спільноти в будівництві нового безпечного конфайнменту.

Експозиційна зала «Історія міста Прип’яті та Чорнобильської АЕС: події, факти, документи». Безумовний інтерес у відвідувачів викликає макет промислового майданчика станції з об'єктом «Укриття», фотохроніка будівництва атомного первістка України, стенди про ліквідацію наслідків аварії, про пожежних та працівників станції, які робили все, щоб мінімізувати наслідки смертоносного сліду найбільшої і найстрашнішої з техногенних катастроф, а також матеріали щодо реалізації міжнародних проектів та технічне вирішення будівництва нового безпечного конфайнменту над «Об’єктом «Укриття».

«Будівництво міста Славутича». Музейний зал представляє, крім офіційних урядових документів, ескізи художніх та архітектурних рішень, авторські проекти забудови кварталів і рекреаційних зон відпочинку, за які група архітекторів на чолі з Федором Боровиком отримала Державну премію України. Цікавим для відвідувачів є макет міста Славутича (12 м2), виконаний Київським зональним науково-дослідним проектним інститутом.

«Славутич – наш дім». Експозиційна зала в документах, фотографіях, речових предметах представляє всі аспекти розвитку міста, якому понад три десятиліття. Як для історії ­­– зовсім мало, а для життєдіяльності міста це роки випробовувань і, водночас, великих перемог та здобутків. Зал представляє, як на практиці Славутицька міська громада через пошук інноваційних підходів до розвитку міста реалізує ідею «Славутич - наш дім! Зробимо його найкращим, найчистішим, найзатишнішим!».

Експозиційна зала «Прип’ять: за мить до…» – інтер’єр стилізованої однокімнатної квартири евакуйованого міста  – розповідає, як жило місто Прип’ять до аварії та евакуації. Експоновані предмети побуту та інтер’єру знайомі колишнім прип’ятчанам, вони бачили їх у себе вдома, користувалися ними... Але тепер – це вже історія. Разом з тим сюжетні світлини демонструють щасливе життя мешканців  молодого красивого міста атомників, його мальовничі краєвиди, завдяки виразним композиціям мікрорайонів, з яскравими панно, декоративною керамікою та гаслами на фасадах споруд.

«Зала Слави і Пам’яті» присвячена всім тим, хто боронив нашу рідну землю у різні роки, не шкодуючи ні здоров’я, ні сил, ні навіть життя. Тут представлені документи, нагороди, світлини, предмети побуту фронтовиків тощо.

 

«Народознавча кімната». Музейна експозиція зали – це духовна скарбниця нашої історії, відображена у речах побуту, світлинах, одязі, знаряддях праці початку XX століття. Серед унікальних експонатів – старовинні українські рушники, вишиті майстринями сіл Чернігівського і Ріпкінського районів, які вражають багатством візерунків та технік виконання. Змістовним доповненням до представленої експозиції стали, зібрані працівниками музею, матеріали про традиції, звичаї, обряди Чернігівщини, пісні, колядки, щедрівки, рецепти їжі. Це все те, що постійно нагадує нам, звідки ми і чийого роду.