Юрій Фомічев: Як Славутич готується до нового навчального року

  • 362

Дистанційне чи очне навчання?
Яка ситуація з укриттями в школах?
Що робити тим, хто виїхав з країни?
Відповідаю на найпоширеніші запитання славутичан в очікування вересня.

На нараді, яку ми провели із освітянами на минулому тижні основний фокус уваги був на питаннях безпеки учнів та вчителів. Що вирішили і запланували:   

  • Формат навчання. Освітні заклади Славутича готуються до навчання в офлайн режимі, тобто вживу, але у змішаному форматі. Це означає, що навчання відбуватиметься в класах, із можливістю трансляції уроків онлайн для тих, хто не може бути в класі, або з безпекових міркувань обирає залишатися вдома. Працюємо в такому форматі, щоби всі могли отримати доступ до знань.
  • Діти, що виїхали з країни. Зараз надзвичайно важливо зберігати зв’язок наших дітей із українською освітою, адже ми чекаємо їх вдома. Вже не вперше звучить теза про те, що діти, які не повернуться в Україну до вересня і підуть в європейські школи, втратять цей зв’язок. Тож ми пропонуємо запис трансляцій уроків для тих, хто не може дивитися їх онлайн, тому що в першій половині дня навчається в школах Європи. Такі діти зможуть самостійно виконувати завдання і матимуть змогу складати екзамени та тести за нашою програмою.
  • Безпека. Зараз ми проводимо ремонт в укриттях усіх славутицьких шкіл, щоб вони були безпечними та комфортнішими для школярів. Єдиний освітній заклад, що не має укриття – ліцей, проте він знаходиться на одній території із школою №4, і діти та вчителі матимуть змогу користуватися спільним укриттям.
  • Укриття. У школах та садочках, крім косметичного ремонту, робимо в укриттях якісні санвузли, обезпилювання підлоги, щоби не було пилу, встановлюємо освітлення з режимом автономного живлення, перевіряємо систему вентиляції (в протирадіаційних укриттях, де вона передбачена). Також створюємо додаткові евакуаційні виходи, адже безпековими нормами передбачені два виходи із укриття, якщо один з них буде пошкоджений чи недоступний через завали. І звичайно, в кожному укритті повинна бути кімната із медичним працівником чи працівницею, запасом ліків та води.
  • Підготовка педагогів. Із завтрашнього дня почнуться педагогічні конференції в кожному освітньому закладі окремо, щоб уважніше почути усіх наших освітян. Поговоримо про те, які у нас спільні очікування від реформ, як педагоги бачать новий формат освіти, та що думають про виклики цього навчального року.

Питання, що стосуються підготовки до навчання можна поставити за посиланням