Зимовий і літній режим пластикових вікон

  • 291

 

Як перевести пластикові вікна в зимовий режим — це питання цікавить майже всіх власників вікон з пластикового профілю. І не даремно, адже якщо не дотримуватися правил експлуатації віконних конструкцій, вони можуть втратити не тільки товарний вигляд, але і повністю вийти з ладу.

Якщо не перевести вікна в зимовий режим, то ви можете зіткнутися з проблемою запотівання вікон. Так само це може призвести до псування ущільнювальної гумки, що порушить герметичність і призведе до виникнення протягів. Щоб цього не сталося, господарям пластикових вікон слід пам’ятати, що періодично вікна вимагають додаткового регулювання.

Щоб відрегулювати вікна, ви можете викликати спеціаліста, але це коштує досить велику суму грошей. Відрегулювати вікна можна самому, для цього нам знадобиться всього один інструмент — 4 міліметровий шестигранник. Можливо, ваш тип вікон регулюється викруткою. Нічого страшного, беріть викрутку на «мінус» і виконуйте ті ж дії, що і для шестикутника.

Чи передбачена на ваших вікнах функція зима — літо?

За переведення віконної конструкції в літній і зимовий режими відповідає спеціальний пристрій — ексцентрики. Знаходяться ексцентрики на торці віконної стулки, в тому місці, де ручка. Найчастіше ексцентрики мають овальну форму, у центрі паз під шестигранник або викрутку.

Для регулювання віконної рами вам знадобиться 4 міліметровий шестигранник.

Обов’язково чи ні переводити вікна в зимовий режим?

З’ясувати, чи потрібно переводити пластикові вікна в режим «зима» дуже просто. Беремо звичайний зошитовий листок і затискаємо його під стулку. Якщо аркуш паперу легко виймається з під закритою стулки, значить притиск віконної стулки слабкий. Ну а взимку, при поганому притиску ви відчуєте протяг з-під ущільнювача.

Як перевести вікно в зимовий режим?

Щоб підтягнути віконну стулку потрібно використовувати шестигранник. Відкрийте вікно, з торця дверей ви побачите круглий ексцентрик. На ньому є насічка, зазвичай ця насічка дивиться вгору, це означає, що стоїть середній режим (зима і літо). В центрі нього є паз, вставляємо туди шестигранник і повертаємо шестигранник на 90 градусів у бік ущільнювача, насічка повинна дивитися в бік ущільнювача. Якщо у вас паз під викрутку, робимо поворот на 90 градусів.

Зауважте, що на більшості вікон встановлено кілька ексцентриків, по всьому периметру віконної стулки. Тому потрібно перевести всі ексцентрики в режим «зима» для більш щільного прилягання.

Перевіримо, чи добре тепер стулка притискається до віконної рами. Знову затискаємо лист між віконною рамою і стулкою. Якщо лист витягується важко або навіть рветься, значить притиск хороший. Зрозуміло, таку перевірку за допомогою листа потрібно провести у кількох місцях по периметру віконної стулки.

Коли потрібно перевести вікно в зимовий режим?

Якщо в холодну пору року, ви відчувайте піддування з-за зачинених вікон, радимо вам перевести вашу віконну конструкцію у режим «зима». Не варто переводити вікно в зимовий режим, якщо в цьому немає особливої потреби, так як режим «зима» досить сильно зношують гумовий ущільнювач. Не затягуйте сильно ексцентрик, цим ви можете вивести з ладу віконну раму. В такому разі вам знадобиться дорогий ремонт пластикових вікон.

Після настання потепління, не забудьте перевести вашу віконну конструкцію у режим “літо”! Зимовий режим досить швидко деформує і старить гумовий ущільнювач. Щоб перевести вікна в режим «літо», потрібно вставити шестигранник в ексцентрик і повернути його за годинниковою стрілкою.


Джерело: https://buduyhatu.com.ua/zimoviy-i-litniy-rezhim-plastikovih-vikon.html