ГРАФІКИ МОЖЛИВИХ ВІДКЛЮЧЕНЬ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ: ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО РОЗ'ЯСНЮЄ АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ

  • 132

Останнім часом кількість скарг щодо недотримання графіків відключення електроенергії на території обслуговування АТ «Чернігівобленерго» збільшилася, а тому ми вирішили надати додаткові роз’яснення з цього питання.

По-перше, нагадаємо, що в жовтні після перших атак рашистів на критичну інфраструктуру в НЕК «Укренерго» наголосили, що обласні енергетичні компанії мають розробити графіки погодинних відключень, але буквально за кілька днів виявилося, що цей метод у теперішніх реаліях неефективний – відключень не вистачало, щоб ліквідувати дефіцит електроенергії в мережі. Саме тому в багатьох областях на графіки погодинних відключень, які заздалегідь були доведені до споживачів, чи не щодня накладалися ще й графіки аварійних відключень, через що визначити, коли електроенергія гарантовано буде, споживачі не могли. Ще тоді АТ «Чернігівобленерго» вирішило піти іншим шляхом – розробило Графіки можливих відключень електроенергії, у яких фактично поєдналися два види графіків відключень електроенергії – графіки аварійного відключення та графіки погодинного відключення. У результаті споживачі отримали так звані графіки гарантованого постачання електроенергії.

Зараз завдяки тому, що в роботу енергосистеми вдалося залучити додаткові потужності, і центральна диспетчерська служба НЕК «Укренерго» час від часу доводить Товариству менші обсяги обмеження потужності, години відключень деколи можуть не збігатися з тими, що зазначені у наших графіках можливих відключень електроенергії. У споживачів, як і раніше, залишаються гарантовані години зі світлом плюс час відключень може бути зменшеним. Тож будьте уважні! Якщо електроенергія була відключена пізніше зазначеного у графіках терміну або ж увімкнулася раніше, це не означає, що в години гарантованого постачання електроенергії ви залишитесь без неї!

 Детальну ж інформацію щодо відключень конкретно для своєї адреси ви завжди можете перевірити за допомогою наших ботів у Viber і Telegram:

Viber-bot – https://chernihivoblenergo.com.ua/in_viber

Telegram-бот tg://resolve?domain=ChernigivOEbot

 Іще хотілось би зазначити, що АТ «Чернігівобленерго», як оператор системи розподілу, не зацікавлене у зменшенні обсягів споживання електроенергії на території області. Жодного зиску від економії електроенергії підприємство не отримує! Розподіл електроенергії – наше основне завдання і компанія робить усе можливе, щоб воно було виконане якнайкраще, наскільки це, звичайно, можливо в теперішніх умовах.

 Сподіваємось, уже невдовзі ми відсвяткуємо Перемогу, настане мир і тоді ми зможемо не лише повернути енергосистему у її довоєнний стан, а й значно його поліпшити!