СОРТУЄМО ПЛАСТИК

  • 123

ПЛАСТИК

 

ПЛАСТИК1

 

На переробку відправляються тільки найпоширеніші пакування – це РЕТ-пляшка, пластиковий флакон, упаковка Tetra Pak, цупка поліетиленова плівка та стретч-плівка.
Щороку на смітник викидається майже 800 тисяч тонн пластику (сумарна вартість вторсировини — 7.000 грн/т), з якого можна було б отримати 640 тисяч тонн будівельного матеріалу.  

Для інформації:

  • 5 пластикових пляшок достатньо для виробництва волокна для великої спортивної майки;
  • 20 пластикових пляшок достатньо для виробництва утеплювача зимової куртки;
  • 25 пластикових пляшок достатньо для виробництва волокна для светра;
  • 60 пластикових пляшок достатньо для виробництва 1 кв. м. килимового покриття.

Перед тим як сортувати пластик важливо ознайомитися з маркуванням:

 

1 PETE (поліетилентерфталат) - використовується для виготовлення упаковок (пляшок, банок, коробок і т.і.) для розливу прохолодних напоїв, соків, води.Також цей матеріал зустрічається в упаковках для різного роду порошків, сипких харчових продуктів. Добре піддається переробці і повторному використанню.

2 HDPE (поліетилен високої щільності) - використовується для виготовлення пакетів для молока і води, пляшок для відбілювачів, шампунів, мийних та чистячих засобів, а також для виготовлення пластикових пакетів, каністр для моторної та інших машинних олив тощо. Добре піддається переробці і повторному використанню.

3 PVC (полівінілхлорид) - використовується для упакування рідин для побутової хімії. Іноді застосовують для упакування харчових продуктів, матеріал для виготовлення дитячих іграшок, будівельних матеріалів. Цей пластик містить токсичні речовини, практично не піддається переробці. Процес виробництва, використання та утилізації PVC супроводжується утворенням діоксинів та інших токсичних речовин.

4 LDPE (поліетилен низької щільності) - використовується у виробництві поліетиленових пакетів, гнучких пластикових упаковок та пластикових пляшок. Добре піддається переробці і повторному використанню.

5 PP (поліпропілен) - використовується для виготовлення кришок для пляшок, дисків, пляшок для сиропу та кетчупу, стаканчиків для йогурту.

6 PS (полістирол) - використовується у виробництві піддонів для м'яса та птиці, контейнерів для яєць.

7 O або OTHERнші види пластику) - суміш різних пластиків або не вказані вище полімери. Упаковку, позначену цією цифрою, не можна переробити, і вона потрапляє на звалище або в піч сміттєспалювального заводу.

 

Переробці підлягають: пляшки (з маркуванням PET або PETTE), пляшки і флакони (з маркуванням HDPE, PEHD, PE), а також кришки, поліетилен (у вигляді плівки), поліпропілен (у вигляді плівки, флаконів або контейнерів), полістирол, упаковки Tetra Pak, Pure Pak.

Пам’ятайте, що матеріали під номерами 3 (PVC або V — полівінілхлорид) та 7 (O або OTHER) переробленню не підлягають.

 

На переробку не приймаються непрозорі кольорові пляшки PET чорного, білого і жовтого кольорів (вони містять домішки (діоксин титану, наноглину), які роблять процес переробки важким і майже не ефективним), пластик без коду переробки, ПВХ, а також обгортки від цукерок, коктейльні трубочки і зубні щітки.

 

Перш ніж викинути ПЕТ пляшку, її треба стиснути і зменшити в об’ємі.

Інші статті

Всі статті