Віцеканцлер та Посол Німеччини відвідали Славутич

  • 121

3 квітня місто Славутич відвідали Віцеканцлер Німеччини, Федеральний міністр економіки та захисту клімату Роберт Габек та Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен.

На Центральній площі міста висока делегація поспілкувалася із славутичанами, які досить емоційно розповіли, як місто виживало у період ворожого оточення, про акцію супротиву окупанту 26 березня, славутицьких воїнів-захисників.

Поважні гості вшанували і пам’ять Героїв-чорнобильців, поклавши квіти до меморіального знаку.

Зацікавленість викликала виставка робіт славутицьких художників та учнів Дитячої школи мистецтв «І буде весна…».

У залі засідань Славутицької міської ради Роберт Габек та Анка Фельдгузен з міським головою Юрієм Фомічевим обмінялися інформацією. Гості поцікавилися як наразі працює персонал Чорнобильської АЕС, про кількість та умови проживання у місті внутрішньо переміщених осіб. У ході зустрічі говорили про українсько-німецьке партнерство, розвиток альтернативної енергетики, залучення інвестицій. Також міський голова Юрій Фомічев представив напрацьовані проєкти розвитку Славутича.

Схвильованим стало спілкування із дружинами військовополонених військової частини 3041, які розповіли про всі тяготи російського полону та звернулися до Віцеканцлера Німеччини з проханням долучитися до звільнення їх чоловіків.

У свою чергу Роберт Габек запевнив, що зробить все можливе, що від нього залежить, щоб скоріше повернулися ті, кого від нас забрали та подякував жінкам за надану можливість доторкнутися до проблеми полонених.

У цей день відбулася також зустріч з адміністрацією ЧАЕС та працівниками станції, які пережили російську окупацію у лютому-березні 2022 року.

Підсумовуючи насичений день, Віцеканцлер Німеччини, Федеральний міністр економіки та захисту клімату Роберт Габек написав у своєму Instagram: «Рішучість людей протистояти ворогу та дати Україні майбутнє вільної країни прослідковується всюди, у всіх розмовах і ми не припиняємо підтримувати Україну в цьому: грошима, зброєю, допомогою у відбудові. Це моє послання для всіх українців».