До відома платників податків на нерухоме майно, земельний податок та орендну плату за землю

  • 1233

06 травня 2023 року набув чинності Закон України від 11 квітня 2023 року №3050-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» (далі – Закон).

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.12.2022 №1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією», наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій від 22.12.2022 №309 місто Славутич включено до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією

Закон вносить зміни до Податкового кодексу та інших законодавчих актів щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно.

 

Податок на нерухомість

Фізичні особи звільняються від сплати податків за 2021 і 2022 роки, якщо житлова нерухомість розташована на територіях активних бойових дій або на окупованих територіях (незалежно від тривалості таких подій у 2022 році).

Для юридичних осіб звільнення від податків застосовуватиметься з 1 березня до 1 січня 2023 року, в разі розташування майна на територіях активних бойових дій або на окупованих територіях (незалежно від тривалості таких подій у 2022 році).

 

Єдиний податок четвертої групи

Платники четвертої групи звільняються від сплати єдиного податку з 1 березня 2022 року за земельні ділянки, які розташовані на територіях активних бойових дій або на окупованих територіях. Дія цієї норми не поширюється на земельні площі, бойові дії на яких або тимчасова окупація яких завершилися до 1 травня 2022 року.

 

Податок на землю, орендна плата

Власники та користувачі земельних ділянок не нараховують та не сплачують плату за землю (земельний податок та орендна плата) за такі періоди:

- з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2022 року – фізичні особи;

- з 1 березня 2022 року до 31 грудня 2022 року – юридичні особи та фізичні особи-підприємці (ФОП).

Надмірно сплачені суми плати за землю, що виникли внаслідок скасування (відкликання) податкових повідомлень-рішень підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку, крім випадків, якщо у такого платника наявний податковий борг з плати за землю – надміру сплачені суми зараховуються в рахунок погашення такого боргу.

Орендна плата за земельні ділянки сплачена у  вказаний період 2022 року буде зарахована в рахунок сплати орендної плати на наступний рік. Якщо у орендаря наявний борг з орендної плати за землю – надміру сплачені суми зараховуються в рахунок погашення такого боргу.

 

До уваги органів місцевого самоврядування та платників земельного податку за земельні ділянки, що надані у постійне користування.doc

До уваги платників екологічного податку.doc

До уваги платників плати за землю.doc

До уваги платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.doc

 

Інформація підготовлена службою земельних ресурсів та відносин