ВПО про необхідність підтвердження свого перебування в задекларованих місцях проживання

  • 426

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2023 № 709 «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб» (далі – Постанова), починаючи з 1 серпня 2023 року проводиться перевірка фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб територіальними органами Нацсоцслужби.

Підставами для перевірки ВПО можуть бути:

  • облік внутрішньо переміщеної особи в межах однієї територіальної громади;
  • неповідомлення про зміну фактичного місця проживання;
  • результати верифікації відповідно до умов призначення допомоги.

Відповідно до Постанови, про перевірку повідомлятимуть за два дні.

Якщо особи на момент перевірки немає за фактичним місцем проживання, то протягом 14 днів потрібно звернутися до органу соціального захисту населення. Однак, якщо є обґрунтовані причини відсутності, необхідно протягом тридцяти днів надати органу соцзахисту документи, що це підтверджують.

Якщо ж одержувач допомоги на проживання від держави протягом 30 календарних днів не прибув до органу соціального захисту населення, виплата тимчасово припиняється.

Звертаємо увагу внутрішньо переміщених осіб на необхідність підтвердження свого перебування в задекларованих місцях проживання/перебування (встановлених в результаті перевірки Нацсоцслужби) з метою запобігання припинення виплати допомоги на проживання.