Як підтримати дитину в стресі: обговорюйте тривожні події, що відбулися

  • 49

Як підтримати дитину в складні часи: повернути відчуття стабільності й безпеки, навчити піклуватися про себе.

Важливо дотримуватися режиму дня. Крім того, потрібно проговорювати з дитиною тривожні події, що відбулися. Такі розмови важливі для емоційної розрядки та підтримання близькості.

Після того, як небезпека минула, стихли сигнали тривоги, поговоріть із дитиною. Почніть із того, що загроза вже позаду («зараз ми в безпеці»). Якщо дитина злякалася, скажіть, що це справді було страшно, але вона впоралася, тож ви пишаєтеся її сміливістю.

Проговорювати критичні ситуації важливо, бо внаслідок стресу ми можемо не пам’ятати деталей чи послідовність дій, а це викликатиме тривожність і заважатиме нашій нервовій системі долати стрес.

Ви можете почати переказувати, що відбулося, відновлюючи послідовність. Концентруйтеся саме на діях, які допомогли дитині й дорослим впоратися зі стресовою ситуацією. У цьому випадку саме дієслова (дії) повертають дитині відчуття контролю.

Якщо дитина не проти, запропонуйте їй розповісти свою версію подій. Вислухайте та підтримайте. Це дозволить зняти емоційне напруження і дасть відчуття, що дитина не сама. 

Більше простих технік самодопомоги та підтримки близьких на сайті Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?"  www.howareu.com.

#Ти_як?