Проєкт “Навігація повернення ветеранів: професійні рішення для компаній”

  • 138

Фото без описуГромадська організація “Центр зайнятості Вільних людей” оголошує набір компаній, ГО та БФ для участі в проєкті, діяльність якого спрямована на інформування та розширення обізнаності роботодавців щодо особливостей реінтеграції ветеранів в колективи, розробки програм та рекомендацій щодо організації умов та облаштування робочих місць, інформування колективів щодо особливостей комунікації та взаємодії з ветеранами.

“Повернення до цивільного життя — процес довготривалий та комплексний, а масштаб виклику такий, що не тільки держава та роботодавці, а й ми всі як суспільство маємо взяти відповідальність за адаптацію ветеранів. Бо зараз вони взяли на себе відповідальність відстоювати нашу незалежність, право жити та працювати на своїй землі”, — Оксана Філоненко, директорка ГО “Центр зайнятості Вільних людей”.

У рамках проєкту “Навігація повернення ветеранів: професійні рішення для компаній” компанії не лише навчаться комунікувати та працювати зі своїми мобілізованими працівниками, але й розумітимуть як наймати працівників-ветеранів, отримають інструменти та дієві поради, які сприятимуть поверненню та реадаптації ветеранів на роботу.

Участь в проєкті безоплатна.

Проєкт складається з двох етапів:

• Базова навчально-консультаційна програма – складається з двох тренінгів “Особливості комунікації та ефективної взаємодії з ветеранами” та “Як розробити дієву програму реінтеграції ветеранів у компанію : підходи, принципи, інструменти”.

Період проведення: січень-лютий 2024 року.

• Поглиблена навчально-консультаційна програма для відібраних компаній. Після участі в першому етапі проєкту три компанії отримають можливість підтримки у розробці та впровадженні індивідуальної програми реінтеграції ветеранів відповідно до своїх потреб та запитів. Програми можуть включати дослідження потреб ветеранів у компанії, розробку алгоритмів повернення до роботи ветеранів на свої робочі місця, повернення до професійної діяльності ветеранів з інвалідністю, створення для них можливостей перекваліфікації та нових професійних можливостей, особливості підтримки та повернення жінок- ветеранок.

Період проведення – березень – липень 2024 року.

Як зареєструватися?

Заповніть, будь ласка, анкету за посиланням.

Проєкт реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швеції та Швейцарії.

Довідково про ГО «Центр зайнятості Вільних людей»:

З 2014 року ГО «Центр зайнятості Вільних людей» займається професійною реінтеграцією ветеранів, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, жінок та інших осіб, які постраждали внаслідок війни в Україні. Ми перетворюємо кризу на розвиток, зміцнюємо потенціал кожного та надаємо можливості для професійного зростання, сприяючи стійкості та відновленню людського капіталу.

Ми розробили та впровадили комплексні програми реінтеграції, спрямовані на адаптацію військового досвіду до цивільної кар’єри, кейс-менеджмент для ветеранів з інвалідністю, а також розробили методологію та запустили пілотну програму наставництва «рівний-рівному» для ветеранів.