Звільнені з полону українці проходитимуть відновлення за західними методиками реінтеграції

  • 36

Фото без опису«Звільнені з полону українці проходитимуть відновлення за західними методиками реінтеграції» – Наталія Калмикова

Завдяки врегулюванню Кабінетом Міністрів України питання підтримки та супроводу осіб, які перебували у російському полоні, вони проходитимуть повний цикл оздоровлення та реабілітації, напрацьований за західними методиками спільно з іноземними фахівцями.  

Про це розповіла заступниця Міністра оборони Наталія Калмикова. 

Зокрема, звільнені з полону військовослужбовці будуть забезпечені курсами відновлення у центрах реабілітації, де отримуватимуть медичну та психологічну допомогу. А також проходитимуть програму реінтеграційних заходів із відновлення. 

«Ми розпочинаємо спільну роботу над створенням центрів з реінтеграції з урахуванням як вітчизняного, так і іноземного досвіду партнерів з реабілітації та психологічної допомоги. Українські фахівці пройшли підготовку за сприяння партнерів Альянсу. Відтак, наше завдання – створити максимально комфортні умови для звільнених оборонців України та надати їм фахову допомогу», – наголосила заступниця Міністра.  

Після направлення звільнених з полону до центрів реабілітації їм буде забезпечено повний постізоляційний супровід та догляд різнопрофільних фахівців. Реабілітаційна допомога відбуватиметься із забезпеченням повної конфіденційності всіх відомостей особи та її даних. 

«Така підтримка також надаватиметься членам сімей колишніх полонених задля подолання складних життєвих обставин та мінімалізації негативних наслідків», – зазначила Наталія Калмикова. 

Заступниця міністра також додала, що Міноборони на базі стандартів Альянсу НАТО розпочинає розробку та впровадження механізмів реінтеграційних заходів для усіх Сил оборони України.

Джерело: Міністерство оборони України