Славутич – енергоефективне місто: про семінар для енергоменеджерів

  • 94

Фото без опису14 червня у Молодіжному просторі міста Славутич відбувся семінар для енергоменеджерів бюджетних установ та комунальних підприємств міста з теми "Розвиток системи енергоменеджменту у Славутичі. Основні документи та енергомоніторинг". Захід було проведено в рамках Днів сталої енергії.

Семінар розпочав перший заступник міського голови Віктор Шевченко з презентацією "Славутич – енергоефективне місто. Зелені проєкти міста". Він розповів про шлях громади до енергоефективності, який розпочався ще у 2007 році, та поділився основними досягненнями й поточними проєктами. Віктор Шевченко також представив План дій до 2030 року, який передбачає:

  • зменшення викидів CO2 на понад 58%;
  • збільшення генерації відновлювальної енергії на не менше ніж 5 тис. МВт-год;
  • підвищення раціонального використання електричних ресурсів.

Серед проєктів, що будуть реалізовані в рамках цього плану, значаться:

  • термомодернізація Славутицького ліцею, ФОКУ «Богатир» та Центру розвитку дитини;
  • реконструкція каскаду мережевих насосів котельні;
  • встановлення сонячної електростанції для міської лікарні; встановлення сонячної електростанції для системи теплопостачання та системи водовідведення.

Заступник міського голови також підкреслив, що фінансування цих проєктів здійснюється за рахунок грантових коштів, а в окремих випадках за співфінансування з міського бюджету.

«Реалізація даних проєктів підвищить енергетичну стійкість об’єктів критичної інфраструктури нашої громади», - Віктор Шевченко.

Головний спеціаліст сектору енергоефективності відділу з питань ЖКГ, тарифоутворення, енергоефективності та енергозбереження Ірина Плавинська ознайомила присутніх із основними документами системи енергетичного менеджменту у місті Славутич.

Представники ТОВ "ЕСКО Україна" під час зум-сесії презентували оновлену програму системи АСЕМ (Автоматизована система енергомоніторингу), продемонстрували покроковий алгоритм її використання та надали відповіді на запитання учасників семінару.

Довідково:
Європейський тиждень сталої енергії (EUSEW) — найбільша щорічна подія, присвячена відновлюваним джерелам енергії та ефективному використанню енергії в Європі, що включає політичні та просвітницькі заходи для створення безпечного енергетичного майбутнього. З 11 по 13 червня 2024 року він проходить в Брюсселі під гаслом «Зелена трансформація, декарбонізовані та конкурентоспроможні громади». Українські громади, зокрема Славутич, активно підтримують ініціативу, проводячи власні заходи в рамках «Днів сталої енергії», що є важливою складовою виконання зобов’язань за Європейською ініціативою «Угода мерів щодо Клімату та Енергії».

Попри війну, ми віримо у відновлення України та її енергетичну трансформацію.

Інші новини міста

Всі новини міста