Громадська асамблея в Славутичі 2024. Питання та відповіді

  • 268

Фото без опису

Ця інформація публікується для тих 4000 домогосподарств Славутицької громади, які отримають/отримали в свої поштові скриньки запрошення до участі в Громадській Асамблеї 2024.

Чому я отримав(-ла) це запрошення?

Цим листом Славутицький міський голова та Славутицька міська рада запрошують вас взяти участь у першій Громадській асамблеї. Міська рада надіслала 4 000 таких запрошень до випадково обраних домогосподарств у громаді, і ваша адреса одна з таких.

Що таке Громадська асамблея?

Громадська асамблея (ГА) – це інноваційний спосіб залучення мешканців до вирішення справ в громаді. Громадська асамблея складається з випадково відібраних громадян і громадянок, які збираються для обговорення важливих питань – у нашому випадку, це – поліпшення чистоти і порядку в місті та вдосконалення загальноміської системи поводження з відходами. Під час асамблеї члени ГА дізнаються про тему, поділяться своїми думками та врешті нададуть рекомендації Славутицькій міській раді щодо необхідних заходів для покращення ситуації. Громадські асамблеї використовуються в усьому світі, включаючи Польщу, Ірландію, Бельгію, Німеччину та Данію, для підтримки роботи урядів, парламентів та місцевих рад. І тепер це вперше відбувається в Україні!

Про що буде ця Громадська асамблея?

Чистота в місті та управління відходами, які ми виробляємо, впливають на всіх. Наразі ми стикаємося з багатьма викликами щодо того, як зробити наше місто ще більш комфортним та приємним для життя. Потрібні зміни в питаннях збору та сортування відходів, а також їх переробки. Зміни, які відбудуться у Славутичі, залежать від того, які пріоритети окреслить громада. Громадська асамблея обговорить ці питання та надасть рекомендації місцевій владі.

Хто буде членами Громадської асамблеї?

Громадська асамблея складатиметься з 45 випадково відібраних мешканців і мешканок Славутича, і ви можете бути одним/однією з них. Якщо ваше домогосподарство отримало цей лист-запрошення, будь-які двоє людей, які проживають за вашою адресою, можуть зареєструватися для участі в Громадській асамблеї. Ви можете зареєструватися до 23:59 15 вересня, використовуючи вказані нижче методи. Після завершення реєстрації члени ГА будуть обрані випадковим чином за допомогою програмного забезпечення, розробленого експертами Ради Європи спеціально для відбору членів ГА. Відбір членів ГА буде випадковим, але забезпечить зріз демографічної картини Славутицької громади за деякими основними критеріями: вік, стать, рівень освіти та квартали міста. Іншими словами, серед членів ГА будуть молодь та люди старшого віку, чоловіки та жінки з різним рівнем освіти та життєвим досвідом.

Чи можуть люди, які не отримали запрошення, також зареєструватися?

Так. Якщо хтось не отримав листа-запрошення, але хоче взяти участь у ГА, людина також може зареєструватися. Однак буде обрано лише 15 людей, які зареєструвалися не отримавши лист; інші 30 члени ГА будуть обрані з тих, чиї домогосподарства отримали запрошення.

Чому не можна просто запросити всіх бажаючих?

Існує ряд форматів взаємодії з громадою, де будь-який мешканець або мешканка можуть висловити свої думки щодо важливих питань. За допомогою ж Громадської асамблеї ми випробовуємо нову методику. Ми хочемо дати кожному рівний шанс взяти участь у цьому досвіді, і випадковий відбір учасників та учасниць є найбільш справедливим способом забезпечити це.

Що означає, що ГА забезпечить зріз демографічної ситуації в громаді?  

У Славутичі зараз проживає близько 22 000 людей. Ми всі різні: хтось молодший, хтось старший. Є чоловіки і жінки. Ми маємо різні роботи, знання та освіту. Дехто з нас живе у Славутичі все життя, а дехто переїхав сюди пізніше. Ми всі живемо в одній громаді, і жити в чистому та здоровому місті – в інтересах кожного. Але через наше різне походження та життєві ситуації ми всі маємо різні точки зору. Ця різноманітність робить нас сильнішими як спільноту. Щоб знайти оптимальні рішення для майбутнього нашого міста, нам потрібні підходи, які враховують потреби всіх: як молодшого покоління, так і старшого, як чоловіків, так і жінок. Громадська асамблея відображатиме наше різне походження, і щоб краще це врахувати, ми створимо такий собі «міні-Славутич», сформувавши Громадську асамблею, де будуть представлені всі соціальні групи.

Чому 45 людей? Чому не більше або менше?

На Громадській асамблеї учасники та учасниці працюватимуть разом, щоб визначити потенційні рішення для поліпшення чистоти і порядку в нашому місті та вдосконалення системи сортування відходів. Вони робитимуть це, консультуючись із експертами, взаємодіючи з зацікавленими сторонами та обговорюючи різні ідеї. Міжнародний досвід показує, що це достатньо комфортна група для ефективної роботи разом, але і досить велика, щоб відобразти в собі дійсно різних людей.

Що передбачає участь? Я не є експертом. Чи потрібно мені знати тему заздалегідь?

Якщо вас оберуть членом Громадської асамблеї, ви зустрінетесь з 44 іншими мешканцями та мешканками Славутича і будете обговорювати тему з ними. Не проблема, якщо ви не є експертами в цій темі – ми не шукаємо експертів. Проте, ви будете працювати з експертами. Вони будуть підтримувати вашу роботу і допомагати вам на всьому шляху. Ви також зустрінетеся з іншими зацікавленими сторонами і почуєте різні точки зору та ідеї щодо того, як зробити Славутич більш придатним та приємним для життя містом. Участь в асамблеї не вимагає попередніх знань про тему. Ви отримаєте всю необхідну інформацію у зрозумілій формі. Ми просимо вас врахувати все, що ви почуєте під час асамблеї, та співпрацювати з іншими учасниками, щоб сформулювати рекомендації для Славутицької міськради. Громадська асамблея – це спільна робота та захоплива можливість працювати з іншими людьми та впливати на майбутнє громади!

Що відбуватиметься з рекомендаціями Громадської асамблеї?

Під час асамблеї ідеї та рекомендації будуть записані анонімно, тому не буде видно, хто що сказав. Ця анонімна інформація буде використана для створення звіту, що підсумовує рекомендації Громадської асамблеї. Звіт буде представлений громадськості, міський голова його отримає, і міська влада публічно відповість на рекомендації.

Де і коли відбудеться Громадська асамблея?

Адреса, де відбудеться Громадська асамблея, буде повідомлена відібраним учасникам. Громадська асамблея триватиме протягом трьох повних вікендів (субота і неділя), загалом шість днів, і всі учасники та учасниці повинні взяти на себе зобов’язання відвідати всі дні асамблеї. У всі вихідні сесії розпочинатимуться о 9:00 і закінчуватимуться о 17:00. Дати:

  • 12-13 жовтня 2024 року
  • 26-27 жовтня 2024 року
  • 9-10 листопада 2024 року

Чи буде забезпечено харчування? Чи буде місце проведення доступним?

Так, у дні проведення асамблеї буде забезпечено обід і кава-перерви. Місце проведення буде доступним для всіх. Якщо вам потрібен сурдоперекладач або будь-яка інша допомога, ми докладемо всіх зусиль, щоб надати її. Будь ласка, повідомте нам про ваші потреби!

Хто може взяти участь?

Усі мешканці та мешканки Славутича можуть подати заявку на участь, за кількома винятками. Не можуть подавати заявки наступні особи: обрані депутати; члени парламенту; депутати міської ради; міський голова; заступники міського голови.

Як мене обрали для отримання запрошення?

Ваша адреса була випадково обрана за допомогою статистичних методів, які регулярно використовуються для громадських опитувань. Те, що ваше домогосподарство отримало цей лист, є випадковістю.

Як я можу подати заявку на участь у Громадській асамблеї?

Ви можете подати заявку на сайті міськради https://e-slavutych.gov.ua/gromadska-asambleya-09-13-44-27-06-2024/ або зателефонувавши нашим колегам за номером телефону (в будні дні з 9:00 до 17:00): + 38 050 353 11 35. Також ви можете подати заявку в Офісі підтримки громадських ініціатив за адресою: Проспект Незалежності, 7 (БК «Енергія», ІІ поверх).

Що відбувається після того, як я подам заявку?

Після завершення періоду подання заявок (15 вересня) 45 осіб будуть випадково обрані з числа заявників та заявниць для участі в Громадській асамблеї. Випадковий відбір буде здійснено у репрезентативний спосіб, щоб упевнитися, що асамблея відображає демографічний склад населення 18+ років Славутицької громади за віковими групами, статтю, рівнем освіти та кварталом проживання в громаді. Якщо вас оберуть, ми зв'яжемося з вами телефоном та/або електронною поштою не пізніше 25 вересня, щоб повідомити вас про це. Потім ми надамо вам усю необхідну інформацію для участі в заході та обговоримо ваші побажання щодо участі.

Що станеться з моїми даними?

Реєстрація заявників і заявниць та пов’язані з ними особисті дані будуть оброблені командою та експертами Ради Європи, а також Славутицькою міськрадою.

Де я можу знайти більше інформації?

Якщо ви хочете дізнатися більше про захід до подання заявки, будь ласка, відвідайте наш сайт: https://e-slavutych.gov.ua/gromadska-asambleya-09-13-44-27-06-2024/

Хто організовує Громадську асамблею?

Громадську асамблею організовує Славутицька міська рада в співпраці з проєктом Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період»

Громадська асамблея в Славутичі 2024. Питання та відповіді завантажити

https://rada.info/upload/users_files/26425731/352812e13eea8efada362d91c9be8736.pdf