Центр громадського здоров’я МОЗ України про обов’язкову вакцинацію перед школою і дитсадком

  • 117

Фото без описуДо початку навчального року в дитсадках і школах залишається менше двох тижнів. А це означає, що для батьків настав насичений період підготовки до 2 вересня – цьогорічної дати початку навчання. Треба встигнути купити зошити-ручки, одяг-рюкзак, зводити дитину на медогляд і переконатися, що вона має всі необхідні щеплення.

Школи та дитсадки мають бути безпечним середовищем для всіх учасників навчального процесу. Тому, для зарахування до освітнього закладу, чи то дитячий садок, чи то школа чи інший заклад освіти, дитині необхідно пройти обов’язковий медогляд (https://tinyurl.com/34fhkm54) у сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, і отримати так звану «Довідку форма № 086/о» (https://tinyurl.com/5es72sx6), де, поміж іншого, вказується інформація про отримання дитиною профілактичних щеплень відповідно до віку за Національним календарем профілактичних щеплень (https://tinyurl.com/293hw4se).

Чому важливо, щоб діти були вакциновані

Якщо 95% дітей в організованому колективі щеплені, виникають умови, коли поширення інфекційної хвороби стає неможливим, – це дозволяє захистити дітей, які не можуть вакцинуватися, бо мають медичні протипоказання до щеплень.

Перед дитсадком

Діти, яких батьки планують віддати в дитячий садок, мають бути щеплені проти 10 хвороб: туберкульозу, гепатиту В (3 дози), кору, епідемічного паротиту, краснухи, кашлюку, дифтерії, правця (4 дози), поліомієліту (4 дози) та гемофільної інфекції (3 дози).

Перед школою

Батькам першачків слід пам’ятати: на додачу до вже перелічених щеплень дитина в 6 років має отримати другу дозу проти кору, епідемічного паротиту та краснухи, п’яту дозу – проти поліомієліту та проти дифтерії і правця.

У 14 років дитина має отримати шосте щеплення проти поліомієліту, а в 16 – щеплення проти дифтерії та правця.

Де і як вакцинувати дитину

Щоб вакцинувати дитину, записуйтеся на прийом до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, з яким підписали декларацію, або зверніться до найближчого закладу охорони здоров’я (https://tinyurl.com/yt2p3zce). Уся вакцинація за Календарем – безоплатна.

Під час прийому лікар відповість на всі запитання про вакцинацію: як відбувається щеплення, які є вакцини, протипоказання до вакцинації, та які можуть бути реакції організму після щеплення. Обов’язково розкажіть лікарю про наявність у дитини алергічних реакцій або реакцій на попередні щеплення.

Після огляду дитини лікарем отримайте направлення на щеплення і вакцинуйтеся.

Що робити, якщо немає сімейного лікаря – https://tinyurl.com/3ch7uxhu

Якщо дитина своєчасно не отримала щеплення за віком

Якщо, наприклад, через переїзд до іншого міста, ваша дитина не отримала профілактичного щеплення відповідно до віку, вам необхідно звернутися до педіатра або сімейного лікаря, який огляне дитину та складе індивідуальний графік щеплення з урахуванням віку дитини та отриманих попередніх щеплень, роз’яснить, де і коли ці щеплення потрібно зробити.