Як можемо вдосконалити систему поводження з побутовими відходами в громаді?
9-10 листопада відбувся другий раунд обговорень Громадської Асамблеї, яка організована Славутицькою міською радою за експертно-методологічної та фінансової підтримки проєкту Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період».
Цього разу впродовж суботи та неділі активні славутичани збирались у Славутицькій гімназії “Крокус”, щоб обговорити питання зменшення обсягу відходів громади на полігоні та налагодження роздільного збору сміття мешканцями громади вдома.
Відкрили 2-гу сесію Громадської Асамблеї Славутицький міський голова Юрій Фомічев та керівниця проєкту Ради Європи “Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період” Дарина Соколова.
Про результати поїздки на полігон розповіли директорка КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради Арина Старовойтова та інженер-технолог полігону ТПВ КП “Житлово-комунальний центр” Людмила Торцева. Напередодні ГА, 5 листопада, учасники ГА завітали на полігон, щоб дізнатися про стан його роботи.
- Про правила та рекомендації щодо сортування та утилізації відходів учасники та учасниці ГА говорили з Катериною Рабан, головою ГО «Нуль відходів Луцьк».
- Про організацію місця збору відходів, поточний стан управління відходами та розвиток інфраструктури управління відходами розповіла Валентина Дарнопих, депутатка Славутицької міської ради.
- Про залучення мешканців до сортування сміття, розроблення ефективної інформаційної та навчальної кампанії для мешканців про правила сортування відходів ділилась досвідом засновниця “Україна без Сміття” Євгенія Аратовська.
Відбулась дискусія з теми «Система управління відходами у громаді. Налагодження ефективного процесу вивезення відходів. Формування тарифної політики» за участі Пантєєва Олександра, голови комісії з тарифної політики та громадської ради з розвитку міста, Любивої Людмили, депутатки Славутицької міської ради, та Валентини Дарнопих, депутатки Славутицької міської ради.
Відбулась низка обговорень, зокрема учасники та учасниці ГА докладно попрацювали з мапами Славутича, щоб визначити, що потрібно вдосконалити в управлінні відходами у міських кварталах, як організувати управління відсортованим сміттям та що робити з несортованим сміттям, як налагодити взаємодію з іншими громадами щодо управління відходами.
Завершилась робота першої сесії ГА другим раундом обговорення рекомендацій/
Нагадаємо, що за результатами трьох сесій (вікендів) члени та членкині Громадської Асамблеї запропонують місцевій владі рекомендації щодо вдосконалення системи управління з побутовими відходами в громаді. Їх вони напрацьовують за допомогою експертів і фасилітаторів проєкту Ради Європи з громадської участі. Міська влада зобов'язується розглянути ці пропозиції.
Слідкуйте за останніми новинами про ГА за наступними хештегами
#Citizens_assemblies_UA #Slavutych_citizens_assemblies #Славутич_громадська_асамблея
Фотографії: Гліб Горошинський, Вадим Івкін, Яна Іванова, Ольга Мельник, Єлизавета Коваленко.
Джерело інформації: Офіс підтримки громадських ініціатив м.Славутич