Як можемо вдосконалити систему поводження з побутовими відходами в громаді: дайджест Громадської Асамблеї
23-24 листопада відбудеться фінальна сесія Громадської Асамблеї. Мета - обговорити та допрацювати з учасниками ГА пропозиції до фінальних рекомендацій з управління відходами у громаді. Нагадаємо, що за результатами трьох сесій (вікендів) учасниці та учасники Громадської Асамблеї запропонують місцевій владі рекомендації щодо вдосконалення системи управління з побутовими відходами в громаді. Їх вони напрацювали за допомогою експертів і фасилітаторів проєкту Ради Європи з громадської участі. Міська влада зобов'язується розглянути ці пропозиції.
Готуючись до фінальної сесії ГА, 16 листопада активні славутичани - учасниці та учасники Громадської Асамблеї – відвідали Peremoha Lab ГО «Еко Місто» м.Чернігів. Славутичани змогли на власні очі побачити можливості вторинної переробки пластику. Екскурсія проходила в майстерні "Plastic Fantastic", створеній ГО "Еко Місто", яка з 2014 року займається екологічними ініціативами в Україні. Керівник ГО «Еко Місто», директор мейкерського простору Peremoha Lab Сергій Безбородько на прикладі роботи майстерні продемонстрував, як пластик може отримати нове життя.
Щоб вивчити різні громадські та бізнес ініціативи власне у Славутичі, учасники та учасниці Громадської Асамблеї завітали до місцевого підприємця Василя Кравченка, який займається збором та сортуванням сміття понад 20 років, а також вивчили досвід громадського активіста Олександра Панченка, який разом з жителями свого будинку ініціювали сортування сміття у своїй спільноті. Також учасники та учасниці ГА відвідали полігон твердих побутових відходів м. Славутича, щоб дізнатися про стан його роботи.
Варто зазначити, що під час першої та другої сесії ГА вже напрацьовані перші рекомендації, які нині жваво обговорюються, удосконалюються всіма учасниками та учасницями процесу – експертами, представниками влади та наглядового комітету ГА.
Громадська асамблея (ГА) – це інноваційний спосіб залучення мешканців до вирішення справ в громаді. ГА складається з випадково відібраних громадян і громадянок, які збираються для обговорення важливих питань – у випадку Славутицької громади, це – поліпшення чистоти і порядку в місті та вдосконалення загальноміської системи поводження з відходами. ГА використовуються в усьому світі, включаючи Польщу, Ірландію, Бельгію, Німеччину та Данію, для підтримки роботи урядів, парламентів та місцевих рад. І тепер це вперше відбувається в Україні, в Славутичі.
Громадська асамблея – це спільна робота та захоплива можливість працювати з іншими людьми та впливати на майбутнє громади.
Слідкуйте за останніми новинами Громадської Асамблеї у Славутичі за наступними хештегами
#Citizens_assemblies_UA #Slavutych_citizens_assemblies #Славутич_громадська_асамблея
Громадські Асамблеї як інструмент деліберативної демократії впроваджуються за ініціативи та експертно-технічної підтримки проєкту Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період» у співпраці зі Славутицькою міською радою, про що було підписано Меморандум у березні 2024 року.