Прийнято План комплексного відновлення та розвитку Славутича
26 листопада 2024 року на сесії Славутицької міської ради було затверджено План комплексного відновлення та розвитку (ПКВР), розроблений за активної участі громади.
Славутицька міська територіальна громада перебувала в окупації, зазнала обезлюднення, потребує розширення можливостей її інфраструктури.
Нині існує необхідність подолання наслідків логістичної проблеми із доставки персоналу ДСП ЧАЕС, який проживає у м.Славутичі, до ДСП ЧАЕС, що в свою чергу вплинуло на появу соціально-економічних, інфраструктурних, екологічних та інших кризових явищ у громаді.
Отже, виникла потреба у написанні ПКВР Наявність ПКВР – це передумова залучення інвестицій, отримання міжнародної та державної допомоги. Наше прагнення до швидкого відновлення ґрунтується на фундаменті системного лідерства Славутича у залученні інвестицій протягом багатьох довоєнних років.
Цілі відновлення та розвитку Славутича, визначені в ПКВР:
- Відновити конкурентоспроможність економіки міста та посилити стійкість критичної інфраструктури.
- Створити комфортні умови для жителів громади та ВПО.
- Підсилити міжнародну та регіональну співпрацю, інвестиційний потенціал громади.
Партисипація як ключ до успіху.
У процесі створення ПКВР були враховані голоси жителів міста, внутрішньо переміщених осіб (ВПО), підприємців, молоді, представників різних професій і вікових груп.
Як форми участі громадськості були застосовані при підготовці ПКВР:
- Збір усних та письмових пропозицій.
- Проведені опитувань серед різних аудиторій.
- Проведені стратегічні сесії для жителів громади та ВПО.
- Громадські слухання.
Результати громадської участі:
- Проведено 35 зустрічей, які відвідали 306 осіб.
- Зібрано 400 пропозиції, оброблені робочою групою.
- У грудні 2023 року опитано 600 респондентів за підтримки ЄС та ПРООН. Загалом до обговорення ПКВР долучились близько 1500 славутичан
Основні результати опитувань:
- 33% мешканців зазначили занепад локальної економіки міста у зв’язку з війною, а 54% акцентували на успіхах у громадській активності, волонтерстві та культурі.
- Підприємці назвали перспективними сферами: медицину, ІТ, енергетику, харчову промисловість.
- 64% ВПО проживають у Славутичі понад рік, а 75% планують залишитися.
Що далі? Після ухвалення ПКВР громада та місцева влада працюватимуть над впровадженням пріоритетних проектів. Ваша активна участь залишається важливою для досягнення спільної мети - повоєнного відновлення Славутича!
Дякуємо кожному, хто долучився до створення цього стратегічного документу! Запрошуємо усіх амбасадорів Славутича та його громади – жителів, партнерів та інвесторів – долучитись до впровадження Плану комплексного відновлення та розвитку Славутицької міської територіальної громади.