Славутич вшанував учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС
14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Цього дня ми згадуємо подвиг тих, хто ціною власного здоров'я та життя боровся з наслідками однієї з наймасштабніших катастроф в історії людства.
38 років тому було завершено будівельно-монтажні роботи об'єкта «Укриття» над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС. Цей унікальний об’єкт був зведений у рекордно короткий термін завдяки зусиллям понад 100 тисяч будівельників, шахтарів, проєктувальників, науковців, персоналу Чорнобильської АЕС та військовослужбовців. Працюючи в екстремальних радіаційних умовах, вони створили бар’єр, який став перепоною для подальших радіаційних викидів і локалізував наслідки аварії.
На жаль, роки минають, але небезпека не зникає. Кремль, розв'язавши війну, сьогодні знову погрожує ядерною зброєю. Проте наш народ сильний духом: ми перемогли у 1986 році — переможемо й тепер.
Традиція вшанування ліквідаторів у Славутичі залишається незмінною багато років. На знак пам’яті про їхній подвиг представники громадських організацій чорнобильців, міської влади та Чорнобильської АЕС поклали квіти до пам’ятного знака «Героям Чорнобиля».
У Краєзнавчому музеї міста Славутича та Чорнобильської АЕС відбулася зустрічі тих, хто працював на Чорнобильській АЕС, ліквідовував наслідки аварії та будував об’єкт «Укриття». Щирі слова вдячності прозвучали від міського голови Юрія Фомічева, голови первинної профспілкової організації Чорнобильської АЕС Богдана Сердюка та заступника командира військової частини 3041 Олександра Кривошеєнка.
Патріотичне музичне вітання присутнім подарувала Дар’я Роюк.
Здоров’я, добра, родинного затишку вам, наші шановні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Нехай над вами завжди буде чисте, мирне небо.
У прийдешньому 2025 році нехай здійсниться мрія Володимира Єрьоміна — станцювати всім разом вальс Перемоги на Центральній площі міста.