У Славутичі стартувала Х Міжнародна конференція INUDECO

  • 27

25 квітня в офісі Чорнобильської АЕС розпочалася Х Міжнародна конференція INUDECO — «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища». Цьогорічна тема заходу: «Ядерна енергетика: виклики безпеки». До участі зареєструвалися 102 представники з 10 країн світу.

Конференція є майданчиком для фахового спілкування та обміну досвідом. Вона об’єднує експертів у галузі ядерної енергетики, екологічної безпеки, науковців, урядовців, міжнародних партнерів і представників громад для обговорення нагальних проблем ядерної безпеки в умовах війни в Україні.

Зі вступним словом до учасників звернувся міський голова Юрій Фомічев. Він акцентував увагу на поточній ситуації в місті, реалізованих проєктах, а також на актуальності тем конференції. Особливо було підкреслено важливість гарантій безпеки на ядерних об’єктах. У світлі російської агресії та з огляду на інцидент 14 лютого, коли ударний безпілотник рф пошкодив Арку нового безпечного конфайнмента (НБК), потреба у дієвому механізмі міжнародної ядерної безпеки стає нагальною. Військові загрози нависають над усіма українськими АЕС, а Запорізька АЕС залишається під окупацією російських військ.

Модераторкою конференції виступила директорка Агентства регіонального розвитку Славутича Арина Старовойтова. Вона повідомила, що вже на момент відкриття учасники зібрали благодійні внески на суму 11 000 грн.

З вітальним словом до учасників також звернулося керівництво: Національної гвардії України, Київської обласної військової адміністрації, Державного агентства України з управління зоною відчуження, ДСП «Чорнобильська АЕС»,  ВП «Атомремонтсервіс», Українського ядерного товариства, Інституту проблем безпеки АЕС НАН України, а також народна депутатка України Ольга Василевська-Смаглюк, депутат Київської обласної ради, професор Володимир Удовиченко.

У перший день роботи конференції учасники відвідали музейну експозицію Чорнобильської АЕС, провели телеконференцію з Валенсією (Іспанія) за участі ГО «Європейський Чорнобильський інститут», на якій  розглянули міжнародні підходи до енергетичної стійкості міст-супутников АЕС під час війни, а  також взяли участь у круглому столі «Удар російського дрону по НБК: наслідки та подальша стратегія».

Конференція INUDECO продовжить свою роботу 26 квітня, а також 29-30 квітня в онлайн-форматі.

Більше інформації про конференцію на сайті: https://inudeco.pro/